NOC DIVADEL 2019

NOC DIVADEL 2019

Vstupenky nepotřebujete, všechny sobotní akce jsou ZDARMA a bez rezervací. Během Noci divadel si NAVÍC můžete na pokladně pořídit vstupenky nebo poukazy do DISKu s 50% slevou.
 

Během letošní Noci divadel si připomeneme 30 let od Sametové revoluce. Při této příležitosti pro vás v DISKu připravujeme velký Koncert svobody”, na kterém vystoupí ty nejlepší kapely složené ze studentů i pedagogů DAMU a FAMU. Chystáme samozřejmě i divadelní program, v rámci něhož vám naopak ukážeme, jak by vypadalo divadlo, kdyby se jeho tvůrci museli zcela podřídit režimu. Naši studenti se pustí do scénického čtení budovatelských dramat - a pokusí se vybrat z archivu ty nejbizarnější kousky.

<meta charset="utf-8">

PODROBNÝ PROGRAM: 

 

SOBOTA, 16. 11. 

 

  • 10:00 - 12:00  - Workshop výroby transparentů (DAMU, ateliér katedry scénografie)

 

Vybavte se na tento sametový den pořádným transparentem. Materiál zajistíme a brainstorming nad hesly určitě taky proběhne. Každý nápad vítán!
Workshop povedou Klára Gottvaldová a Hana Kessnerová, studentky 2. ročníku katedry scénografie. 


 

  • 14:00 - 16:30 - Koncert Venku je hezky ( Letenská pláň) 


Se svým krásným transparentem můžete jít na Letnou podpořit kapelu Venku je hezky a naladit se na večer v našem divadle. 


 

  • 19:00 - 23:45 - Koncert svobody (DAMU, hlavní sál divadla DISK) 

Čeká vás výběr z kapel složených ze studentů a pedagogů DAMU i FAMU. 

 

19:00 - 19: 45 - Půlnoční meloun 

 

Kapela Půlnoční Meloun byla původně stvořená jako pouhý vtip několika kamarádů z Hudební mládeže za jedné parné noci v létě 2016. Jen tak nazdařbůh zasadili pár hudebních semínek... a vida!
Z nějakého důvodu to začlo klíčit. Za tři roky své nepravděpodobné existence vyrostl Meloun do překvapivě šťavnaté podoby a má na na svědomí nespočet kardinálních zločinů proti klasické harmonii a dalším vesměs zbytečným pravidlům hudebního světa; spáchali nespočet koncertů mezi Libercem a Prahou a své zhůvěřilosti dokonce zvěčnili na svém prvním albu Divný Setkání, které pokřtili v únoru. Můžete se těšit na peckovou show!

 

Nástrojové obsazení:

Lukáš Smrkovský: klávesy, bicí, kytara

David Le Cam: klávesy, baskytara, saxofon

Jakub Landsmann: bicí, baskytara, perkuse

Filip Janoušek: zpěv, klarinet

 

   

20:00 - 20:45 - Filtr

 

obývákový pop

Výhradně autorské písničky o nás i o vás pro celou (i neúplnou) rodinu. V kapele, jež má kořeny na DAMU, filtrují Petr Jediný Novotný (zpěv a autor textů), Filip Votava (kytara, zpěv a autor hudby) a Jan Hodek (basa a autor tří dětí).

www.facebook.com/filtruj

www.bandzone.cz/filtruj               


 

21:00 - 21:45 - Honza Mrázek a kapela Vy

 

Kapela VY vznikla, aby oslavila Spolek Ulice Plzeň zabývající se substituční léčbou drogově závislých, a od té doby funguje dál, aby substituovala závislosti svých členů. Zhudebňuje texty českých i zahraničních básníků, nebojí se čínské lidové poezie a hrdě se hlásí k sympatiím k Filipu Topolovi. Na Noci divadel vystoupí jako duo dvou damáků Jana Mrázka a Jarka Jurečky.

 

Jan Mrázek (jako písničkář) vznikl někde na benzínce mezi Prahou a Ženevou. Od té doby píše vlastní písně, které pak hrává trpělivým posluchačům, aby je informoval o tom, v jaké fázi cesty se zrovna nachází.


 

22:00 - 22:45 - JakoJam 

 

Jakojam je folkrocková kapela, která hraje svojí původní tvorbu.
V jejím repertoáru je vše od balad až po hravé kuplety. Její vystoupení bývají spíše setkání, kde nejde jen o hudbu, ale o celkovou náladu a atmosféru. Její stálí členové jsou Jan Večeřa (textař, zpěvák, kytarista),  Ondřej Michalík (kapelník, kytarista a basák) a bubenice Lenka Nasková. 

23:00 - 23: 45 - DOTmy 

 

Kapela DOTmy se věnuje autorské tvorbě. Jejich texty jsou inspirovány útržky pouličních rozhovorů,slovy uvízlými v paměti, obrazy zahlédnutými z tramvaje, dysfunkcemi zvířat a lidí a občas i kanadskou poezií 60. let. V hudbě se setkává folk s prvky nejrůznějších žánrů, které jsou vybírány s ohledem na náladu jednotlivých skladeb. Výsledkem hudebního experimentování se někdy stane šanson, někdy rock’n’roll, někdy reggae-rap.

 

Dominika Prokopová (zpěv)

Ondřej Schmidt (kytara, cajon, zpěv)

Tomáš Knobloch (kytara, zpěv)

Jan Mrázek (klavír, zpěv)

Martin Leták (bass cajon)

Josef Nový (housle, zpěv) 

  • Budovatelské drama aneb To nejlepší z nejhoršího - scénická čtení dramat z přelomu 40. a 50. let v podání studentů DAMU

 

19:45 a 21:15 - Boženka přijede (DAMU, studio Řetízek)

 

Boj mezi Horní a Dolní vsí.

Boj mezi starým a novým životem, který strhává všechny obyvatele a vítězí v něm mládí a všichni, kdož jdou za ním, za jeho zdravou vůlí a za písněmi a smíchem.

 

Režie: Klára Vosecká 

 

Obsazení: Petr Kult, Matylda Königová, Magdalena Malinová, Barbora Sedláková, Alexandra Chernomashyntseva, Tomáš Pasák, Albert Maršík, Harry Thompson, Michal Sikora, Vavřinec Cháb

 

20:30 a 22:00 - Nositelé řádu (DAMU, ateliér K222)

Budovatelská komedie o pěti dějstvích odehrávající se na Ostravsku v letech 1950-52.  Havíři stojí proti soudruhům inženýrům. Ženy proti svým mužům. Jedinec proti kolektivu. Praha proti Ostravě.
A přírodní podmínky proti plánům nad 500 %. 

Režie: Kateřina Volánková 

 

Obsazení: Martin Bednář, Kateřina Humhalová, Barbora Drástová, Veronika Zárubová, Anna Šmídová, Goran Maiello, Tobiáš Nevřiva, Jakub Müller, Bára Gréeová, Denisa Sedláčková, Marie Machová, Róbert Štefančík, Vojtěch Klinger, Nikola Janković a Martin Doucha.

 

Scéna: Klára Gottvaldová a Hana Kessnerová

 

  • Výstava Divadlo a revoluce (DAMU, foyer studia Řetízek) - přijďte se podívat, jak probíhaly listopadové události ve vybraných pražských divadlech

 

NEDĚLE, 17.11. 

 

  • 20:00 - Premiérová projekce dokumentu Sametová FAMU 

 

Film přibližuje aktivity studentů FAMU v rámci sametové revoluce 1989. Skrze

konfrontaci archivů, vzpomínek tehdejších studentů – dnešních osobností kulturního

světa, a také vstupu studentů současných zkoumá nejdůležitější politické iniciativy

„famáků“ na konci osmdesátých let (Kavárna AFFA, Fórum AMU 1989, Továrna

Radost, Studentské vysílání).

 

Režie, scénář: Lea Petříková, Jan Rousek

Producent: Česká televize, FAMU

Kamera: Jan Rousek

Zvuk: Vojtěch Zavadil

Dramaturgie ČT: Bára Kopecká

Dramaturg FAMU: Petr Kubica

Střih: Lea Petříková, Jan Rousek

soubor

(DAMU)


Nejbližší reprízy