Jakub Svojanovský

Katedra činoherního divadla (Činohra) - 2019/2020

Školní práce:

Mánek (G. Preissová: Gazdina roba, režie: A. Keita)
Kreón (Sofokles: Antigona, pedagogické vedení: M. Pavlata, T. Pavelka)
Stárek (G. Preissová: Její pastorkyňa, režie: A. Berkmanová)
Svatebčan (V. Nejedlý: Svatebčané, režie: V. Nejedlý)
Algernon, Jack (O. Wilde: Jak je důležité míti Filipa, pedagogické vedení: M. Pleštilová)
Halibut (Sean O‘Casey: Penzion pro svobodné pány, režie: V. Nejedlý)
Chlestakov (N. V. Gogol: Revizor, režie: A. Berkmanová)
Orlando, Kaziprelát, Ovce, Pes (W. Shakespeare: Jak se vám líbí, režie: A. Keita)
Romeo (W. Shakespeare: Romeo a Julie, pedagogické vedení: L. Mrkvička)
Ivanov (A. P. Čechov: Ivanov, pedagogické vedení: M. Pleštilová)
Juan (Ö. von Horváth: Don Juan se vrací z války, režie: V. Nejedlý)
Bobík Bobby (M. McDonagh: Mrzák Inishmaanský, pedagogické vedení: M. Pleštilová)
Muž (Road trip) (Neil LaBute: Autobahn, pedagogické vedení: L. Mrkvička)

Absolventské práce:

Gajev (A. P. Čechov: Višňový sad, režie: A. Keita)
Fryžský sluha (Euripidrs: Orestes, režie: Š. Pácl)
Isidoro (C. Goldoni: Poprask na laguně, režie: V. Nejedlý)

Mimoškolní práce:

Kat, Kněz (Koláž scének a písní Osvobozeného divadla, režie: A. Keita, V. Nejedlý) Werichova vila, Divadlo U Valšů
Policista (J. Willems: Taxi, režie: A. Skala, scénické čtení) ZLOMVAZ festival
Jan Velek (B. Janečková, M. Vaněček: Vražda na hradčanských hradbách, režie: J. Kodeš) Český rozhlas
Evžen Čihák (P. Brycz: Z Pardubic do Prahy snadno a rychle, režie: Y. Žertová) Český rozhlas
Šťáhlav (M. Šotek: Nová krev: Základní kameny, režie: A. Keita) Národní divadlo
Sbor (T. De Fombelle: Tobiáš Lolness, režie: A. Vrzák) Český rozhlas
Václav (J. K. Tyl: Krvavé křtiny, režie. Š. Pácl, inscenované čtení) Divadlo U Valšů
Orlando, Kaziprelát (W. Shakespeare: Jak se vám líbí, režie: A. Keita) Divadlo Kolowrat
Soudce (F. M. Dostojevskij: Bratři Karamazovi, režie: A. Keita) DAMU
Ferda, Pšenka (J. Mahen: Mrtvé moře, režie: A. Keita, inscenované čtení) Divadlo U Valšů
Petr Skalník (V. Dyk: Posel, režie: Š. Pácl, inscenované čtení) Divadlo U Valšů
Kornel (K. Čapek: Matka, režie: Š. Pácl, inscenované čtení) Divadlo U Valšů
Řidič (J. Havlíček: Neviditelný, režie: L. Hlavica) Český rozhlas
Orsino (W. Shakespeare: Večer tříkrálový, režie: V. Nejedlý) Divadlo Kolowrat
Johnes, Werner, Úředník, Rabí, Recepční (E. Hostovský: Cizinec hledá byt, režie: T. Loužný) DISK
Nikolaj (F. M. Dostojevskij: Bílé noci, režie: V. Nejedlý) Divadlo Kolowrat

Ostatní:

Od roku 2010 – 2016 člen souboru Tajfun v Ostravě, kde jsem hrál převážně muzikály, např. Don (Zpívání v dešti), Herodes (J. CH. Superstar), Billy Flynn (Chicago).
Mám bakalářský titul z přírodovědecké fakulty Palackého univerzity v Olomouci obor Matematika – Biologie.
Workshop herectví před kamerou, zpěv, tanec, šerm.
Člen spolku Činohra 16-20.

rok narození: 1993, Ostrava
výška: 182 cm
hlas: tenor
e-mail: svojanovsky@post.cz

Odehraná představení

 
Višňový sad
Činohra

Višňový sad

Anton Pavlovič Čechov

Kam dovede Čechov inscenátory, když mu věří a nechtějí bojovat proti němu, ale s ním?

 
Bratři Karamazovi
Činohra

Bratři Karamazovi

Fjodor Michailovič Dostojevskij

Dramatizace Evalda Schorma v režii Aminaty Keita