Viktor Kuzník

Katedra činoherního divadla (Činohra) - 2019/2020

Školní práce:

Vojnar (A. Jirásek: Vojnarka, režie: V. Nejedlý)
Haimón (Sofoklés: Antigona, pedagogické vedení: M. Pleštilová)
Laco (G. Preissová: Její pastorkyňa, režie: A. Berkmanová)
Svatebčan (V. Nejedlý: Svatebčané, režie: V. Nejedlý)
Algernon, Jack (O. Wilde: Jak je důležité míti Filipa, pedagogické vedení: T. Pavelka)
Tom (R. Hawdon: Dokonalá svatba, režie: M. Šesták)
Šašek (W. Shakespeare: Jak se vám líbí, režie: A. Keita)
Demétrius (W. Shakespeare: Sen noci svatojánské, pedagogické vedení: M. Pleštilová)
Treplev (A. P. Čechov: Racek, pedagogické vedení: L. Mrkvička)
Smerďakov (F. M. Dostojevskij: Bratři Karamazovi, režie: A. Keita)
Bartley (M. McDonagh: Mrzák Inishmaanský, pedagogické vedení: M. Pleštilová)

Absolventské práce:

Trofimov (A. P. Čechov: Višňový sad, režie: A. Keita)
Posel (Euripides: Orestes, režie: Š. Pácl)
Fortunato (C. Goldoni: Poprask na laguně, režie: V. Nejedlý)
Stanley (H. Pinter: Narozeniny, režie: V. Nejedlý)

Mimoškolní práce:

Marek (V. Havel: The memorandum, režie: R. Jiao) Studio Řetízek
Jan Dítě I. (B. Hrabal: Obsluhoval jsem anglického krále, režie: M. Schejbal) Divadlo A. Dvořáka
Generál (Koláž scének a písní Osvobozeného divadla, režie: A. Keita, V. Nejedlý) Werichova vila, Divadlo U Valšů
Vláďa (T. Loužný: Hosté, režie: T. Loužný, scénické čtení) Knihovna V. Havla
William (F. Barat: Krásný mladý obludy, režie: I. Schenková) Český rozhlas
Filip James (E. Rottmann: Mrtvá zvířata, režie: T. Loužný, scénické čtení) ZLOMVAZ festival
Zaměstnanec pumpy (J. Willems: Taxi, režie: A. Skala, scénické čtení) ZLOMVAZ festival
Sbor (T. De Fombelle: Tobiáš Lolness, režie: A. Vrzák) Český rozhlas
Vypravěč (E. Kusturica: To máš tak, však uvidíš, režie: J. Kodeš) Český rozhlas
Boleslav (J. K. Tyl: Krvavé křtiny, režie. Š. Pácl, inscenované čtení) Divadlo U Valšů
Šašek (W. Shakespeare: Jak se vám líbí, režie: A. Keita) Divadlo Kolowrat
Jan z Chlumu (J. K. Tyl: Jan Hus, režie: Š. Pácl, inscenované čtení) Divadlo U Valšů
Posel (V. Dyk: Posel, režie: Š. Pácl, inscenované čtení) Divadlo U Valšů
Jiří (K. Čapek: Matka, režie: Š. Pácl, inscenované čtení) Divadlo U Valšů
Edgar (Ch. Priestley: Příšerné příběhy strýce Montaguea, režie: A. Svozil) audiokniha
Sovětský úředník (R. Medek: Plukovník Švec, režie: L. Hlavica) Český rozhlas
Lelle (I. Bergman: Léto s Monikou, režie: A. Keita) Divadlo Kolowrat
Sebastián (W. Shakespeare: Večer tříkrálový, režie: V. Nejedlý) Divadlo Kolowrat
Martin (M. Kinská, R. Schovánek: Agent tzv. společenský, režie: M. Kinská) Švandovo divadlo
Herec (Koláž scénických skic: Večeře s novou hrou, režie: T. Loužný) Vila Štvanice
Pírko (D. Košťák: Rychlý jako Pírko, režie: J. Kačmarčík) Český rozhlas
Komár (V. Peřina: Komáři se ženili, režie: L. Hlavica) Český rozhlas
Anthon, Oscar (K. C. Nielsen: Evropské jaro, režie: A. Svozil, scénické čtení a křest knihy) Divadlo Na zábradlí
Baglione (J. V. D. Berg: Caravaggio, režie: V. Kořínek, scénické čtení) Studio Řetízek
Vypravěč (F. Tichý: Princ se žlutou hvězdou, umělecký přednes) Jeruzalémská synagoga

Ostatní:

Od roku 2013 – 2016 Zájezdová divadelní společnost Alena Bastlová v Opavě.
Před začátkem studia na DAMU účinkování v inscenacích Být nebo nebýt, Donaha ve Slezském divadle.
Letní kurzy barokního herectví a gestiky, workshop herectví před kamerou, gymnastická/ akrobatická průprava, zpěv, tanec, šerm.

Nominace v anketě Neviditelný herec za roli Williama (Krásný mladý obludy).
Člen spolku Činohra 16-20.

rok narození: 1997, Opava
výška: 176 cm
hlas: tenor
e-mail: vik.kuznik@gmail.com

Odehraná představení

 
POPRASK NA LAGUNĚ aneb KDYŽ VYPUKNOU SVÁRY
Činohra

POPRASK NA LAGUNĚ aneb KDYŽ VYPUKNOU SVÁRY

„Přežiješ bouře na moři a doma tě ženská umoří.“

 
Višňový sad
Činohra

Višňový sad

Anton Pavlovič Čechov

Kam dovede Čechov inscenátory, když mu věří a nechtějí bojovat proti němu, ale s ním?

 
Bratři Karamazovi
Činohra

Bratři Karamazovi

Fjodor Michailovič Dostojevskij

Dramatizace Evalda Schorma v režii Aminaty Keita