DISK_USE

DISK_USE

Ve spolupráci s katedrou teorie a kritiky pořádáme DISK_USE diváků s členy tvůrčího týmu. Zjistíte, jak se rodila vaše oblíbená diskovka, dozvíte se více o uměleckém záměru a mnohdy o zákulisních informacích a radostech i strastech, které vznik inscenace provázely. Tvůrci se naopak dozví, jak na vás inscenace působí a případně dovysvětlí, co je třeba. DISK_USE je tedy výhrou pro obě strany. :) 

Diskutuje se vždy po představení ve studiu Řetízek, za pěkného počasí se přesouváme na střechu divadla. Debaty moderují studenti teorie a kritiky. Záměrem všech zúčastněných je navodit co nejpříjemnější atmosféru, proto se nebojte s sebou donést i nějaké občerstvení a hlavně se ptát na vše, co vás zajímá.
TERMÍN AKTUÁLNÍ DISK_USE NALEZNETE NA NAŠICH STRÁNKÁCH V SEKCI PROGRAM.


Kde se vzaly DISK_USE?

Projekt občasných debat o absolventských inscenacích v divadle DISK vznikl již v roce 1998 z iniciativy spolku posluchačů a absolventů katedry autorské tvorby a pedagogiky Richelieu. V roce 2006 se začala utvářet jeho nová podoba, zaštiťovaná po dobu sedmi let studenty doktorského a magisterského studia KATaP. Zahájením spolupráce se studenty katedry divadelní vědy na FF UK a posléze zapojením studentů magisterského studia oboru teorie a kritiky DAMU získaly DISK_USE v roce 2009 další rozměr.

Od ledna 2014 dochází v koncepci DISK_USE ke změně, která odráží i vývoj Divadelní fakulty AMU. Ta v posledních letech stále více podporuje nejen setkávání studentů napříč katedrami, ale také vytváření takových situací, které studenty prostřednictvím přímé zkušenosti lépe připraví na budoucí praxi, ať již tvůrčí či kritickou. Přípravu DISK_USE přebírá katedra teorie a kritiky a studenti na sebe berou úlohu moderátorů jednotlivých debat. Na spoluorganizaci a vedení studentů se podílí tutoři z řad pedagogů či profesionálních divadelních kritiků. Spolupráci přislíbili například Radmila Hrdinová, Alena Zemančíková, Roman Sikora, Zuzana Augustová či Martina Musilová.

 

soubor

(DAMU)

délka představení

cca 60 min


Fotogalerie