Přejít na hlavní obsah

Kompletní program Noci divadel v DISKu

Divadelní studio DISK se jako každý rok zapojuje do mezinárodního projektu Noc divadel. Letošní jubilejní 10. ročník proběhne v sobotu 19. listopadu 2022 s tématem Hrdinové. Bohatý program bude probíhat v různých prostorách DAMU a to zcela ZDARMA.

Koncerty

Duo Beleš Dalecký

K101 19:30 - 20:00

Sentimentální výlevy, cynická nadsázka nebo-li nekompromisní kritika.
Dvojice mladíků, která prostřednictvím československých textů podbarvených melodiemi pop-folku bortí bariéry jazykové, ale i morální a reaguje na podněty jak ze svého nitra tak i ze svého okolí.

Hejno 

Řetízek 21:00 - 22:00

Teprve novorozený autorský projekt bubeníka Petra Balhara, složen z etablovaných hráčů/spolužáků z jazzové katedry HAMU.
Kapela se ve své tvorbě snaží čerpat jak z konzervativního mainstreamu, tak alternativní hudby.
"Hejno je pětihlavá avantgardní bestie. Jedná se o agresivní hudbu, která ale dokáže být částmi i velmi tklivá a něžná, a tyto nálady a barvy se neustále proměňují v toku písní a improvizace."

Martin Debřička – tenor saxofon, Nela Dusová – tenor saxofon, Jan Michálek – tenor saxofon, Klára Pudláková - kontrabas, Petr Balhar – bicí nástroje

Polojasno

K101 21:00 - 22:00

Kapela s podtitulem 1. folklórfúze z Křivoklátska, který trefně popisuje odkud jsme a co hrajeme. Náš program je směsí vlastních neortodoxních úprav lidovek, oblíbených písniček od Zuzany Navarové a vybraných folkových písní. Všichni členové (bubeníka nemáme na stálo obsazeného) mají své domovy či chalupy na území CHKO Křivoklátsko.

Diverzario

DISK 22:00 - 23:00

Koncert na kterém je možné vše. Ale snad především zazní písně z představení Nabíledni prázdno, Mrtvá krajina a Žebrácká opera. Soubor DIVERZARIO existuje od ledna roku 2022 a snaží se propojovat ročníky skrze různé katedry DAMU v rámci svých autorských projektů.

Panracek

DISK 23:30 - 0:30

Prostě představ si, ty vole představ si, že najdeš doma, CDčko jo? Prostě starý CDčko, na kterým je fixou napsaný… Jako že to je vypálený a na tom je fixou napsaný: Uměnení 1. - Zrození velkého Salvadora. Tak to prostě strčíš do kompu, rozjedeš to, je tam načítání a najednou zhasnou světla v celým baráku. Vyleze tam vysoce postavenej outloň v uniformě a s knírem a říká ti:

"Vítejte pane, dlouho jsme vás tady neviděli. Je dobře, že jste zase zpátky, pane. Uhhh… Pamatujete, jak to byl funk a indie? No, tak pamatujete jak… jak ty kytary byly čistý? Tak doba se změnila, pane! Přibyly boostery a i basa má pedály, pane. Je to teďka, jako kdyby, jako kdyby… Představte si vopičáky, co prostě byli hodný a žrali banány a teďka si přestali čistit zuby a začali šňupat emko. Pane, je to zlý. Pane… musíte… rozumíte mi? Rozumíte, co myslím?”

A ty jenom kejvneš, protože rozumíš a víš, že ty, seš Panracek.

Jakub Kraus, Kryštof Kerndl, Tomáš Dalecký

Debata pro loutky: CHCEŠ BÝT PŘIJAT?

DISK 17:00 - 19:00

Debatující v anonymitě. Vy nevíte, kdo mluví. Oni neví s kým. Na téma přijímacího řízení na vysoké umělecké školy.

ENGLISH PERFORMANCES / Představení v angličtině

Plai Prague

K332 17:30 - 18:30

Reservation online!

Pražský mechanický kabaret je spektákl stvořený strojem, předvedený člověkem. Živé postavy českých a světových dějin v umělých situacích, písních a tancích. Beethoven, Golem, Havel a Miss Evropa v kulisách Prahy. Vezme umělá inteligence práci divadelníkům? Přijďte se přesvědčit, Evropské turné zastaví v Praze jen na podzim 2022. Představení je v anglickém jazyce a stojí za ním studenti DAMU nebo její absolventi a je spolufinancováno hlavním městem Prahou.

Mom / Maminka

K107 16:00 - 17:00

Documentary monodrama with an author's approach using own texts and excerpts, among others, from texts and poems for children or texts by S.I Witkiewicz. This monodrama is an attempt to confront oneself, it talks about the mother-daughter relationship in the theater of objects, but without the desire to answer these questions. The emphasis is rather on the actual experience and emotions.

Dokumentární monodrama s autorským přístupem s využitím vlastních textů i úryvků mimo jiné z textů a básní pro děti nebo textů S.I Witkiewicze. Toto monodrama je pokusem o konfrontaci se sebou samým, mluví o vztahu matka-dcera v divadle předmětů, ale bez touhy na tyto otázky odpovídat. Důraz je spíše kladen na samotné prožívání a emoce.

The Visitor

Řetízek 19:00 - 20:00

The Visitor is a dystopian drama performed in English. Somewhere in the future or maybe in the past during a long pandemic, people were or will be forced to isolate and deal with their loneliness. And as it often happens, a quick fix is offered. Will this new instant relief be helpful, or will it make things worse?

Projekce

Medmed

K107 19:30 - 20:00, 20:30 - 21:00
projekce/ krátký film

Bývalí studenti činohry jsou pozváni na DAMU, aby uchazečům o studium odhalili pravdy a taje svých let na škole prostřednictvím divného filmu Medmed, který během studia natočili, a který se snaží vyprávět o jejich hledání ztraceného talismanu činohry. Ten v nich má probudit talent, přinést úspěšné klauzury a tvůrčí inspiraci. Co našli..?

Show Jana Krauce

K107 22:00 - 23:00, 0:00 - 1:00

Jedná se o improvizovaný záznam improvizovaného divadelního představení s filmovými prvky.

Drei Karaten zu Berlin je dojemný příběh ze začátku devadesátých let o zmařených snech bratrů Franzů. Jak se s jejich počínáním vypořádá seržant Josef Novotný a nový zástupce velitele Josef Nový? Budou úspěšní padlí hrdinové bratři Franzové nebo spíše policejní tým?

Pro děti

Šťastný princ 

K107 13:00 - 13:30, 14:00 - 14:30
pro děti 12+

Experimentální scénické čtení pohádky Šťastný princ od Oscara Wilda v podaní studentek katedry autorské tvorby DAMU. Pohádka o princi, který víc dával, než bral. O princi, který se rozdal pro ostatní. O princi, který měl velké srdce!

Malenka

R102 15:00 - 16:00

Loutkové představení pro děti 5+ inspirováno motivy pohádky H.CH. Andersena

...Malenka...Děvčátko? Štěstí? Osud? ..Jedna z nás?...

autor inscenace, režie, scénář, výroba scénografie a loutek: Petra Benešová, hudební doprovod a zvukové efekty: Jana Steidl-Kindernayová

Taneční představení / dance performace (English friendly)

Thoughts on Pleasure

Řetízek 14:00 - 14:30, 16:00 - 16:30

'...And your body is the harp of your soul,

And it is yours to bring forth sweet

music from it or confused sounds.'

- On Pleasure, Khalil Gibran, Prophet

A dance piece for two women, exploring the concept of pleasure through the lens of sexual trauma. Taking inspiration in a poem On Pleasure by Khalil Gibran and intertwining it with real life experiences, it builds on topics of fear and regret and strives for freedom and acceptance. For who is it that can save our souls if not ourselves? We are the protagonists of our lives. The treasure that among roots looks for other jewels. 
Can we leave the past behind? And should we?

Johana Panenková, Sofía Teresa López Marín

Tváří v tvář

Velký taneční sál 20:00 - 21:00, 21:30 - 22:30

Co je za maskou? Co je pod maskou?
Taneční inscenace zabývající se otázkou identity. Dílo je inspirováno výtvarným uměním současného surrealistického italského malíře Agostina Arrivabene.

What is under the mask? What is behind the mask?
Dance performance dealing with a question of identity. The piece is inspired by visual art of contemporary surrealistic Italian painter Agostino Arrivabene.

Divadelní inscenace

Perplex

K222 14:00 - 15:30, 16:30 - 18:00

Představte si, že vaše strachy a obavy se začínají okamžitě realizovat a zpřítomňovat, že to, čeho se nejvíc bojíte, klepe na vaše dveře.

Perplex popichuje černé svědomí Evropy, všechny války, genocidy, totalitní režimy, sebeuspokojující arogance, nenažranost, rezignace na hodnoty humanismu, zneužívání levné pracovní síly z východu. Co všechno to páchne z pod gauče? Je tu cosi cítit. Je tu cítit zdechlina.

Budete perplex.

Sára

K107 18:00 - 18:30

Autorská prezentace na téma vody, slz a odvahy. Krátké sólové představení na osobní téma.

Strom spadl přes řeku. Utopíš se? Sáro!

Až umřu, pusťte mi…

R102 21:30 - 22:30

Máte svůj playlist na pohřeb?
Až umřu, pusťte mi...

Uvítejte hravý, alternativní kabaret.

Lidé, kteří bytostně bojují o svou existenci. Dynamický inscenační tvar přinášející téma smrti. Čtyři osoby, míjející se na scéně, setkávající se v absurdních situacích. Někdo hledá pochopení a pozornost, jiný se snaží dokončit svůj výstup, další vždy uteče ze scény, někdo se prostě jen ztratí....

A někomu zkrátka nezbývá nic jiného, než umřít.

Mapa Anny

K332 23:00 - 0:00

Podle některých fyziků je plynutí času jen subjektivním prožitkem zákonu o termodynamice. Nic, jen entropie. Všechny člověkem vnímaný systémy mají tendenci snižovat svoji uspořádanost, vytvářet méně a méně pravděpodobné konfigurace. Jinými slovy, všechno směruje k bordelu."

Scénické čtení dramatizací povídek Reality a Růst krystalu Marka Šindelky, nositele Magnesie Litery za prózu z roku 2012.

Dances and Voices: Otevřený workshop divadla Wegajty

R302 17:30 - 19:00 pohybový a hlasový workshop

Workshop Wacława a Erdmute Sobaszkových, zakladatelů a hlavních protagonistů polského divadla Węgajty. Cílem workshopu není naučit se nové formy tance a zpěvu. Pomocí nejjednodušších forem vytvoříme podmínky pro setkání mezi lidmi, přičemž využijeme prvky tradičních tanců různých kultur. Během druhé fáze workshopu se zaměříme na společný zpěv kánonů, které spojíme s jednoduchými choreografickými strukturami.

Tento workshop vznikl na AMU v rámci projektu "Chůze jako tekutá konstanta ne-prostranství" podpořeného z prostředků Institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace, kterou poskytlo MŠMT v roce 2022.