Přejít na hlavní obsah

Nová ředitelka divadla DISK

Na konci minulého roku jsme vypsali výběrové řízení na pozici ředitele*ky divadla DISK. S radostí vám představujeme naši novou ředitelku Viktorii Schmoranzovou. Vedení se ujme se začátkem sezóny 2022/23.
Viktorie Schmoranzová je absolventka magisterského programu na katedře produkce a následně doktorandského studia na katedře teorie a kritiky pražské DAMU. V době studií strávila semestr na Queen Margaret University v Edinburghu. S DAMU spolupracovala na projektech PQ (Pražské Quadriennale) 2019, ASSET (Audience Segmentation System in European Theatres), konferenci Artistic research nebo při sérii vzpomínkových setkání bývalých absolventů.
Mimo to je spoluzakladatelkou divadelní společnosti Masopust o.p.s., vyučovala produkci na několika středních školách, podílela se na přípravě a realizaci řady divadelních inscenací a projektů. Momentálně působí v oddělení mezinárodní spolupráce v Institutu umění – Divadelním ústavu, pokračuje ve spolupráci s PQ, manažersky se podílí na festivalu PALM OFF FEST a velmi se těší na své působení v divadelním studiu DISK.