Přejít na hlavní obsah

: Kolektiv

Máme toho dost! Máme dost zbytečných lidských předsudků. Máme dost lidí, kteří už na základě vzhledu nebo vzdělání hodnotí druhého člověka. Lidé nejsou schopni mluvit s druhými, aniž by si už dopředu netvořili názor na jejich myšlenky. Rozhodly jsme se tedy jako podstatná součást letité kulturní tradice, spolupachatelé obrody národa českého a držitelé statutu nehmotného kulturního dědictví UNESCO vám lidem pomoci a vzít na sebe nelehkou úlohu diskutujících. Snad se pak aspoň k něčemu dostaneme. Pokud se do toho nezamotáme...

Vaše LOUTKY!

7 večerů, 7 témat, 35 diskutujících a vy!

Debata o tématech, která hýbou (nejen) divadelním světem na prknech, co znamenají svět!

Diskutující navzájem neznají svoji totožnost, stejně tak jako diváci neznají totožnost diskutujících. Zváni jsou odborníci na dané téma, ale i laici, veřejné osobnosti, nebo prostě jen lidé, kteří mají touhu debatovat. Přijďte se taky zapojit do debaty! Dokážeme se poslouchat?

Témata jednotlivých debat

21. listopadu  - Turismus v Praze

DAMU stojí v ulici, kterou denně projdou tisíce turistů. Vyhýbaní se batůžkům a cvakajícím fotoaparátům je nejen pro studenty této školy denní chleba. Jak to tu ale vypadalo dřív? A jak moc se centrum Prahy přizpůsobilo turistům na úkor místních obyvatel? A proč jsou sakra všude matrjošky a trdelníky?

Termín upřesníme  - Hnutí METOO v uměleckých profesích

Je na české umělecké scéně fyzické, nebo psychické sexuální obtěžování přítomné? A jestli ano, co dělat, pokud se týká právě nás? Je potom nutné řešit takový případ veřejně, nebo existuje způsob, jak se bránit vlastními silami? 5 různých pohledů na kontroverzní problematiku. Jsme na toto hnutí v České republice připraveni, nebo si budeme muset pár let počkat?

Termín upřesníme  - Závěrečná debata na dosud neodhalené téma

Za zapůjčení loutek děkujeme divadlu Zvoneček.

Soubor: Alterna

premiéra: 14. 12. 2019

délka inscenace: 90 minut

koncept: Kateřina Císařová, Štěpán Gajdoš
scénografie: Louis Traore
hudba: Néro Scartch
produkce: Miriam Čandíková, Damaris Kopecká, Josef Tajovský
loutkovodiči: Edita Valášková, Šimon Dohnálek, Adam Páník, Matouš Fendrych, Matěj Šumbera, Radka Caldová, Štěpán Lustyk
pedagogické vedení: MgA. Jiří Havelka, Ph.D.
foto: Ondřej Lemon, Martin Štěpánek