Přejít na hlavní obsah

: Kolektiv

Máme toho dost! Máme dost zbytečných lidských předsudků. Máme dost lidí, kteří už na základě vzhledu nebo vzdělání hodnotí druhého člověka. Lidé nejsou schopni mluvit s druhými, aniž by si už dopředu netvořili názor na jejich myšlenky. Rozhodly jsme se tedy jako podstatná součást letité kulturní tradice, spolupachatelé obrody národa českého a držitelé statutu nehmotného kulturního dědictví UNESCO vám lidem pomoci a vzít na sebe nelehkou úlohu diskutujících. Snad se pak aspoň k něčemu dostaneme. Pokud se do toho nezamotáme...

Vaše LOUTKY!

7 večerů, 7 témat, 35 diskutujících a vy!

Debata o tématech, která hýbou (nejen) divadelním světem na prknech, co znamenají svět!

Diskutující navzájem neznají svoji totožnost, stejně tak jako diváci neznají totožnost diskutujících. Zváni jsou odborníci na dané téma, ale i laici, veřejné osobnosti, nebo prostě jen lidé, kteří mají touhu debatovat. Přijďte se taky zapojit do debaty! Dokážeme se poslouchat?

Témata jednotlivých debat

5. října - Umění dialogu na divadelní fakultě

Co je vlastně hlavním tématem, na které chtěla poukázat iniciativa Nemusíš to vydržet? Jak probíhá komunikace v akademickém prostředí? Přebije nakonec diskutované téma osobní vyřizování účtů? Jak si posílit komunikační dovednosti? 

Může Debata pro loutky posunout tuto debatu?

22. listopadu - Divadelní (nad)produkce

Dělme toho moc a nebo málo? Jaký dopad má divadelní produkce na ekonomiku a ekologickou situaci? Znečišťujeme si životní prostředí a životní prostor divadlem, nebo je naopak dobře, že tu máme tak širokou a rozmanitou nabídku umění?

Kvantita x kvalita. Poměr cena x výkon. Kolik toho musíme vyprodukovat, abychom se užili v umělecké sféře? Jak ovlivňují výkonnostní ukazatele tvorbu? Jsou grantové soutěže podnětem k tvorbě? A není toho divadla nějak moc?

Turismus v Praze - Termín upřesníme

DAMU stojí v ulici, kterou denně projdou tisíce turistů. Vyhýbaní se batůžkům a cvakajícím fotoaparátům je nejen pro studenty této školy denní chleba. Jak to tu ale vypadalo dřív? A jak moc se centrum Prahy přizpůsobilo turistům na úkor místních obyvatel? A proč jsou sakra všude matrjošky a trdelníky?

Debata na dosud neodhalené téma - Termín upřesníme

Za zapůjčení loutek děkujeme divadlu Zvoneček.

Nejbližší reprízy

po / 22.11. 19:30
Soubor: Alterna

premiéra: 14. 12. 2019

délka inscenace: 90 minut

koncept: Kateřina Císařová, Štěpán Gajdoš
scénografie: Louis Traore
hudba: Néro Scartch
produkce: Miriam Čandíková, Damaris Kopecká, Josef Tajovský
loutkovodiči: Edita Valášková, Šimon Dohnálek, Adam Páník, Matouš Fendrych, Matěj Šumbera, Radka Caldová, Štěpán Lustyk
pedagogické vedení: MgA. Jiří Havelka, Ph.D.
foto: Ondřej Lemon, Martin Štěpánek