Přejít na hlavní obsah

: Musaši Entertainment Company

Srdečně zveme na novou programovou linii Loutky v Řetízku, která představí současné autorské loutkové inscenace studentů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU.

Objekty, úlomky, samorosty, všelijaké nalezené hmoty a staré i nové technologie v nečekaných konstelacích. Lesní seance, kroky v mechu a pařez, který zachránil situaci. Šroubky a hřebíky, dráty a závity, bizarní poklady a jejich lítý zápas na život a na smrt. Horor i zen. Skalpel i meditace. Kouř, který pomalu putuje prostorem. Démoni, přízraky, záhadné bytosti a domov, do nějž se lze vždycky vrátit.

Loutka jako fetiš. Loutka jako obsese. Loutka, která kousne. A nepustí.

______________________________________________________________________

V lese má všechno svůj pořádek. Každý tvor, každý strom a každá houba na ten pořádek dohlíží, dokud nepřijde člověk a nepřinese svůj nepořádek, svoje smetí. Musaši Entertainment Company uvádí nonverbální loutkovou pohádku Fabula Sylvestris o vynalézavosti, píli, lásce k přírodě a domovu.

Skoro každý někde bydlí. Naše doma je tam, kde jsou naši blízcí, známí. Naše doma je tam, kde máme zázemí, kde se cítíme bezpečně, kde se můžeme ukrýt. Naše doma je tam, kde to známe – město, čtvrť, vesnička, krajina. Hrdinové pohádky Fabula Sylvestris – Boban Vazba a pan Hladký jsou doma v lese. Mají tu svoje známé, sebe, můžou se ukrýt pod mech, chodit na houby. A tak o les pečují, krmí zvířátka a uklízí po nich bobky. Jenže ne každý je tak zodpovědný a pořádný. Ne každý se o společný domov stará. Co kdyby nám někdo udělal skládku v pokoji? Když se v lese objeví odpadková pevnost, není čas si nic rozmýšlet, Boban Vazba a pan Hladký musí vypátrat jejího stavitele a zatnout mu tipec!

______________________________________________________________________

Musaši Entertainment Company je zábavní společnost zabývající se autorským divadlem, audiotvorbou, řezbářstvím, výrobou hudebních nástrojů, hubkařením a dalšími tradičními řemesly. Ustavujícím aktem se stalo uvedení psychedelické loutkové inscenace Entomologious (2020), poté následovaly výpady do výtvarné sféry a celovečerní butó-klaunerie Teď když mám dům spálený na popel, vidím lépe na měsíc (2021). Stálými členy jsou Adam Páník, Tereza Havlová a Františka Jesenská.

Představení je v roce 2023 podpořeno Novou sítí z.s. v rámci programu Nová krev na scéně.

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy, Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury České republiky, městské části Praha 7 a Motus z.s. - Divadla Alfred ve dvoře.

______________________________________________________________________

Dále uvedeme:

v pondělí 13.11. od 19:30 představení Ř.I.P. od skupiny 666 entertainment

v pondělí 27.11. od 19:30 představení VAR od formace GAFA Kolektiv.

Soubor: Alterna

Loutky v Řetízku

ve Studiu Řetízek ve vybrané pondělní večery vždy od 19:30

jazykově bezbariérové

délka představení: 40 minut

premiéra: 12. 5. 2023, divadlo Alfred ve dvoře, Praha

připravili: Adam Páník, Tereza Havlová, Kateřina Bejčková, Anastázie Dobrodinská, Františka Jesenská, Boris Jedinák