Přejít na hlavní obsah

: kolektiv

Proudy vědomí mezi zvednutím obočí a otočením hlavy; mezi pátým krokem po terase a vyklepáním dýmky; mezi 17:03:25 a 17:03:27.

Na motivy románu V. Woolfové K majáku, do strany 73.

 

Pod vším, co běžně děláme a o čem mluvíme, existuje uvnitř každého z nás spletitý a živý prostor. V něm nám čas plyne úplně jinak než čas odměřovaný pravidelným tikáním – smršťuje se, nafukuje a tuhne. K majáku do strany 73, inspirováno stejnojmenným románem Virginie Woolfové, se pokouší scénicky ztvárnit toto vnitřní plynutí času a proudy vědomí, které žijí pod objektivní realitou.  Inscenace spojuje performativní akce, umožňující prožívat jiný čas než přírodní, s výtvarnou a zvukovou instalací a odkrývá obrazy, které se skrývají pod několika banálními větami o počasí. 

Na stejném principu se pracuje s všedně užitkovými předměty a materiály, u nichž se odhalují estetické kvality, které u nich obvykle nevnímáme.

Scénář k inscenaci vznikl autorskou koláží zkomponovanou z úryvků románu K majáku. 

Ty jsou použity ve své původní literární podobě, která nechává vystoupit text jako svébytný materiál, který se střetává s ostatními scénickými materiály a jejich vzájemné propojování dává divákově imaginaci podnět k dotváření další roviny významů.

 

Soubor: Alterna

sezona 2015/ 2016

premiéra 23. října 2015

režie
Klára Hutečková
scénografie
Lucie Faltýnková
Ha Thanh Špetlíková
zvukový design
Jiří Rouš
dramaturgie
Kateřina Součková
produkce
Eva Zavřelová
Kateřina Hradílková
Andrea Koišová
Andrea Pelechová

hrají

Kateřina Dvořáková
František Hnilička
Tomáš Hron
Dan Kranich
Sára Märcová
Lucie Valenová

 

autor fotek

Pavel Jan