Přejít na hlavní obsah

: Kateřina Jandáčková

Dej si pozor na svá přání - mohou se ti splnit.

Grimmovská inscenace ze světa, v němž šťastným koncem zdaleka nic nekončí.

Režisérka Kateřina Jandáčková se rozhodla ve své autorské inscenaci podrobit klasické pohádky střetu se světem dneška. Na jevišti se objeví známé postavy, jako je například Popelka, Šípková Růženka, Sněhurka, Modrovous nebo Karkulka, které ale budou nuceny objevovat to, co je čeká v období mezi „šťastným koncem“ a smrtí. Právě relativizace šťastných konců je stěžejním tématem inscenace.

Od malička nám vyprávějí příběhy se šťastnými konci. Vyrůstáme tak nepřipravení na selhání a životní prohry. V inscenaci se společně s herci snažíme postihnout pocit generace, která je od malička ujišťována o tom, že je vše možné, a která tak zákonitě spěje k deziluzi ve střetu s realitou, především proto, že věří v něco nebo v někoho, kdo je zachrání a vyřeší jejich trápení. Ale i když v životě uspějeme, stále chceme víc, a proto je otázkou, co skutečně můžeme považovat za onen šťastný konec.“ vysvětluje režisérka Kateřina Jandáčková, která je i autorkou scénáře. 

Jednou z dominantních složek inscenace je pohyb. Kateřina Jandáčková ke své absolventské inscenaci přizvala tanečníka a choreografa Petra Šavela (v České republice jsou známé především jeho projekty Bakkheia, Boys Who Like To Play With Dolls, As Long As Holding Hands), který v současné době žije a působí především v Bruselu. 

recenze: Kulturissimo.cz

"Autorský projekt katedry alternativního divadla K smrti šťastní mě příjemně překvapil. Řada svěžích inscenačních nápadů naznačuje tvůrčí potenciál začínajících umělců". Vojtěch Poláček

Soubor: Alterna

Sezona 2015/ 2016

premiéra 18. prosince 2015

délka představení : 60 minut
 

scénář a režie
Kateřina Jandáčková
dramaturgie
David Košťák
pohybová spolupráce
Peter Šavel
scénografie a light design
Petr Vítek
kostýmy
Lenka Rozsnyóová
hudba
Jan Čtvrtník
video-technická spolupráce
Jiří Šimek
vedoucí produkce
Tereza Tomášová
produkce
Petr John, Helena Jonášová, Kateřina Rundová

hrají

Kateřina Dvořáková
Tereza Nádvorníková
Sára Märcová
Lucie Valenová
Veronika Popovičová
Tomáš Hron
František Hnilička
Dan Kranich

autor fotek

Jan Hromádko