Přejít na hlavní obsah

Jmenuji se Matouš Fendrych a pocházím z Prahy. Vyrůstal jsem však ve volných chvílích v Hronově, kde mám babičky a poprvé jsem se zde setkal s divadlem za přítomnosti vševidoucího Jiráska. To se pro mne stalo únikem z všednosti a především rutiny. Kdyby mi v tu dobu někdo řekl, že se budu věnovat divadlu, asi bych se smál jeho úsudku. Ve své tvorbě hledám bizarnost a tajemno, které hledám v celém svém životě. Mám rád zvláštní věci, příběhy, které mne pohltí. Potřebuji jich víc než mě dokáže vytvořit obyčejný život a tak je vyhledávám, uměle vyvolávám. Je to zábava.

Tvůrčí projekty

Film Workoholik

Premiéra proběhla v kině Ponrepo, 11. června 2017. Jednalo se o studentský film, ve kterém jsem hrál hlavní roli workoholika Tondu. Šlo o autorský příběh režiséra Damiána Kocha. Kamera Christopher Vala. Produkce Jakub Phillip.

Prequel Casablanca ( uvedení 1. 5. 2017)

Divadelní bojovka v režii Ladislava Kardy ve spolupráci s improvizační skupinou 20 000 židů pod mořem a studentů KALD. Příběh byl inspirován útěkem Victora Lászla, přičemž diváci samotní participovali na této divadelní bojovce s herci, aby nakonec Victora osvobodili a unikli s ním přes Paříž do Casablancy.

Dříve než vzápětí (premiéra 8. 2. 2018)

Povedená kabaretní férie. Text napsal Jaromír Typlt v době, kdy chodil celý v bílém a byl zapřisáhlým surrealistou. Režie: Lucia Kramárová, scénografie: Barbora Maleninská, dramaturgie: Helena Jonášová. Hrají: Vojta Vávra, Markéta Labusová, Tereza Těžká, Jakub Ruschka a další. Jedná se o nekonečný, smutný kabaret, kde jsou herci a baviči chyceni společně s publikem. Show balancuje na hraně trapného pocitu diváka, někdy i herce. Inscenace se hraje, dokonce někdy i pro více jak deset lidí v kampusu Hybernská, kde má stálé místo v programu.

Debata pro loutky (premiéra 14. 12. 2019 v divadle DISK)

Debaty o tématech, které jsou kontroverzní. Proto, aby docházelo ke skutečné debatě a nebyla předpojatost mezi jednotlivými diskutujícími, sedí diskutující za přepážkou. Zváni jsou nejen odborníci. Diskuze jsou doprovázeny o loutkovou ilustraci daných témat. A tu máme často na starosti my, myšleno já a nejenom moji spolužáci Adam a Máša. Režie Štěpán Gajdoš a Kateřina Císařová.

Další: 

imerzivní představení na otivy Sto roků samoty (Festival Svaťák ve Vile Štvanice 2018), klauzurní loutková inscenace Bao Bao (2019), Safari Jazz Orchestra (klavír, fujara)