Přejít na hlavní obsah

Paměť pro středně pokročilé
imerzivní procházka
Anežský klášter
2018

V centru Prahy jsou denně vidět skupiny turistů se sluchátky na uších. Většinou slouží jen k tomu, aby mohla být skupina co možná největší. Sluchátka ale také (podobně jako kláštery) vytvářejí velmi specifický pocit soukromí. Ve spolupráci s Ianem Mikyskou a Maxem Hutarem jsme vytvořili multimediální imerzivní procházku kolem Anežského kláštera. Pracovali jsme s historickými fakty, zvukovou kompozicí a otázkou času a paměti, zejména pak s filozofií Henriho Bergsona. Důležitou otázkou pro nás bylo, jak paměť místa utváří naši zkušenost v něm. Procházka byla součástí festivalu Anežka Live! pořádaný Národní galerií v Praze.
Průvodce: Max Hutar
Zvuk: Ian Mikyska
Dramaturgie: Zuzana Šklíbová

Deformation #3
site-specific instalace
Themos Národního divadla
2018
Deformation #3 vznikl jako magisterský projekt Izraele Lopeze. Vychází z dlouhodobého výzkumu prostoru a pohybů míst. Pomocí jemného zvuku, světla a vůně je instalace tvořená tak, aby stimulovala smysly diváka. Instalace nemá konkrétní trvání, každý účastník má možnost ji prožít ve svém vlastním rytmu, přičemž v prostoru může být v jeden čas maximálně 4-5 diváků.
Autorský tým: Izrael Lopez, Zuzana Šklíbová, Thereza Schrezenmeir, Eva Rosemarjin

Překrásná Vasilisa
klauzurní práce
2019
Zdánlivě nefunkční předměty ožívají v pohádce o Překrásné Vasilise. V chaloupce zhasne světlo. Macecha vyhání Vasilisu do temného lesa hledat nové. Rozsviť! Rožni! заже́чь! Ruská lidová pohádka v loutkové hi-tech verzi.
Režie: Zuzana Šklíbová
Scénografie: Louis Traore
Hrají: Antonie Formanová, Karin Vápeníčková, Matěj Šíma

Heimatschuss aneb Moje děda tvoje děda
představení
Divadlo Nod
2019

Heimatschuss je dokumentární představení, které se zabývá rodinnými příběhy tří herců, kteří pochází z jiného kulturního a náboženského prostředí. Pomocí vyprávění, fotek, objektů a samotných diváků, kteří se během představení stanou jednotlivými členy zmiňovaných rodin, rekonstruují příběhy, které zažili, nebo které jim byly vyprávěny. Které se možná staly tak, jak se v rodinném kruhu traduje, ale možná taky úplně jinak.
Režie: Emil Rothermel
Dramaturgie: Zuzana Šklíbová
Scénografie: Karolína Kotrbová
Hrají: Arman Kupelyan, Karin Vápeníčková, Sára Vosobová

Další:

Safari Jazz Orchestra, autorka koncepce výstavy 152,097,700 (Galerie Cella, Bludný kámen, Opava
srpen – září 2020)