Přejít na hlavní obsah

: Kryštof Pavelka

"Nejste příliš zajímaví. Trocha masa na nedokonalé kostní struktuře."

Horský penzion. Zaměstnanci IT startupu přijíždějí na teambuilding. Nebo spíš oslavit úspěch. Vyvinuli totiž produkt, který nemá nikdo na světě. Ale ve firmě nepanují ideální vztahy. Hlavní programátor má problém s otcovstvím, jeho kolega s maskulinitou, manažerka lidských zdrojů dotáhla feminismus tak daleko, že nenávidí ženy a kluk přes sociální sítě je vtipný asi jako operace slepého střeva... Jenže do penzionu přijel ještě někdo. A ONA má tak trochu problém s celým lidstvem.

Digitální podzemí je autorský text, napsaný pro 4. ročník studentů Katedry činoherního divadla. Na tragikomickém půdorysu otevírá témata, vlastní současné společnosti a mladé generaci zvlášť: prosíťovanou povahu globalizovaného světa, splývání reality a kyberprostoru, radikální internetové subkultury, drolení sociálních vazeb a především: střet lidského vědomí s nástupnickými formami digitální existence.

 

Soubor: Činohra

Premiéra 5. 6. 2021

2. premiéra 6. 6. 2021

3. absolventská inscenace studentů 4. ročníku Katedry činoherního divadla

autor: Kryštof Pavelka
režie: Eva Salzmannová
režijní supervize: Michal Dočekal
dramaturgie: Jana Kudláčková
scénografie: Pavel Morávek
asistent scénografie: Anna Stříteská
kostýmní výtvarnice: Barbora Maleninská
hudba: Aid Kid
hudební spolupráce: Pavla Mazancová, Anna Šimková, Vilém Bernáček, Tadeáš Messany, NIVVA, Dee Heskett, Adam Ernest a Petr Škarohlíd
pohybová spolupráce: Karolina Gilová
projekce: František Pecháček
dotáčky: Jan Rajmont
grafika: Jan Frič
produkce: Helena Bartošová, Hana Kacafírková, Lucie Mlejnková

Osoby a obsazení