Přejít na hlavní obsah

: Kolektiv

Autorský kolektiv absolventské inscenace studentů KALD zkoumá liminální momenty prázdnoty, nejistoty a ztracenosti člověka jako něco každodenního, obyčejného, ale zároveň určujícího a existenciálního. 8 performerů v představení LIMINIMIL mapuje divadelní prostor před diváky, za diváky, pod diváky, a s diváky prostřednictvím kontinuální chůze. Snaží se uvést diváka do divadelního transu, kdy není jasné, jestli se dívá na představení, nebo tím představením je.

 

 Dennodenní banální a metafyzické okamžiky se i v životě většinou protínají nelogicky, v jakémsi časoprostoru mezi. Vzniká tak mnohdy neuchopitelná koláž situací, která nás ale ze zvědavosti vybízí k tomu pídit se po jejich vyšším smyslu. Divák se tak může napojit na performativní akci nejen mentálně, intelektuálně ale i fyzicky. Vstát ze židle, připojit se k chůzi performerů a tím se podílet na společném zážitku.

 

Už jste se někdy zamysleli nad tím, že mezi narozením a smrtí je život? Kde se ocitáte když už nejste v místnosti ale ani v prostoru za místností? Kde se nacházíte, když v chůzi zastavíte? Vaše tělo stojí ale mysl, ta pokračuje dál? Můžeme být někdy nikde? Jak má člověk vysvětlit sebe? Kde hledat návod? Jakou barvu má barva která neexistuje? Jak se změní váš život když si uvědomíte, že na každé věci můžete najít obličej? Co kdyby šlo udržet svět aby se nezbořil tím, že se naučíme správně stát?

Představte si, že se zmenšujete a zmenšujete, až je z vás nakonec malý intenzivní bod světla v oblasti jinak úplné temnoty nebo prázdnoty.

 

STRANA B

Nejbližší reprízy

po / 04.03. 19:30
pá / 08.03. 19:30
po / 18.03. 19:30
čt / 18.04. 19:30
Soubor: Alterna

Premiéra 29. února 2024

vhodné pro diváky 15+

absolventská inscenace studujících 3. ročníku herectví Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU

Režie: Jaro Viňarský

Dramaturgie: Sára Arnstein

Asistentka dramaturgie: Ana Nežmah

Light design: Tomáš Morávek

Produkce: Adéla Garabíková, Vojtěch Sochor, Mikuláš Zelinský

Fotograf: Lukáš Veselý

Grafika: Matyáš Hadrbolec

Performeři: 

Valentýna Mužíková
Anastázie Dobrodinská
Sára Maďarová
Bea Stevens
Patrik Možíš
Martin Mlčouch
Matyáš Hadrbolec
Danny Takieddin

Pedagogické vedení ročníku: Ing. MgA. Branislav Mazúch