Přejít na hlavní obsah
Rok narození
2001
Místo narození
Bratislava
Výška
185 cm
Hlas
baryton/tenor

Absolventské inscenace:

  • Průvodčí, Hitler, muž s piánem (A. Goldflam: U Hitlerů v kuchyni, rež. M. Hanuš)
  • Klaus Bruno Lindemann (B. Brecht: Maloměšťákova svatba, rež. G. Gabašová) 

 Školní práce: 

Biron (W. Shakespear: Marná lásky snaha, rež. G. Gabašová) / S (S. Mrożek: Tancovaczka, rež. G. Gabašová) / Future (E. Aldrovandi: Do zbraně!, rež. K. Krejčí) / Dr. Prentice (J. Orton: Klíčovou dírkou, rež. K. Krejčí) / Melchior (F. Wedekind: Probuzení jara, rež. G. Gabašová) / Erik Swan (M. Cooney: Habaďůra, pedagogické vedení M. Hanuš) / Lojzík (J. Havlíček: Petrolejové lampy, pedagogické vedení L. Šestáková) / Yago (W. Shakespear: Othello, pedagogické vedení M. Etzler a J. Deák) / Orestes (Sofokles: Elektra) / Pavel Cunningham (M. Schisgal: Stenotypisté, pedagogické vedení M. Etzler a Z. Slavíková)

 

Mimoškolní práce:

Divadlo DISK - Véna (J. Topol: Kočka na kolejích, rež. A. S. Unnarsson)/ Zelenáč (Volánková, Ráliš, Čermáková, Schenk: Žebrácká opera, rež. K. Volánková)/ Divadlo na Vinohradech - Velmistr (Lope de Vega: Vzpoura lásky (Fuenteovejuna), rež. P. Khek)/ JEDL dílna - Adam (Divoký kosatec - na motivy Louis Glück, rež. K. Nebeská)/ studentské filmy (One F*cking Wish, Začátek jara,…)/ Ductus Deferens - Svědek (R. Widenková: Táto?, rež. H. Čolek)/ filmy - Adam (Nech je svetlo, 2019, rež. M. Škop), Peter (Milovník nie bojovník, rež. M. Buchelová)/ seriály - 

Jozef (Pán profesor, SK), Albert (Šťastná rybka, SK)…

 

Další:

 

Ahoj, jsem Fero a mám to jinak. Dělám si to po svým. *krejzy emodži s jazykem venku*

 

Ekonomický imigrant spod Tatier, který přesedlal na správnou měnu ve správný čas. S počáteční československou schizofrenií si poradil můj chameleoní syndrom a dnes už skáču plynně z mateřštiny do češtiny jak Jánošík přes táboráky. Původně jsem chtěl zpívat a balit holky ze základky na kytaru, ale naši mě dali na společenský tance a flétnu. Dneska zpívám, hraju na piáno, kytaru, ukulele, hodně zoufale na trumpetu a možná bych dal i tu flétničku. Dokážu se hodně rychle nadchnout pro cokoliv a proto taky pravidelně střídám své periodické obsese. Momentálně jsem u šachu, předtím to byla rubikovka (dal jsem pod 2 minuty heč *to stejný emodži co na začátku*) a to co bylo předtím jsem už stihnul zapomenout. U herectví jsem teoreticky omylem, ale stále mě to hodně baví i když občas přemýšlím, že jsem měl být závodníkem, ideálně formule jedna, ve vší skromnosti samozřejmě. Mám křivou nosní přepážku a vařím dobrý kung pao - babiččin recept. 

 

Díky babi.