Přejít na hlavní obsah
Rok narození
2001
Místo narození
Bratislava
Výška
185 cm
Hlas
baryton/tenor

Absolventské inscenace

  • Průvodčí, Hitler, muž s piánem (A. Goldflam: U Hitlerů v kuchyni, režie M. Hanuš, B. Mašková)
  • Klaus Bruno Lindemann (B. Brecht: Maloměšťákova svatba, režie G. Gabašová) 
  • Micka (J. Topol, K. Krejčí, D. Hlaváčová: Sestra, režie K. Krejčí)

Školní práce

Biron (W. Shakespeare: Marná lásky snaha, režie G. Gabašová) / S (S. Mrożek: Tancovaczka, režie G. Gabašová) / Future (E. Aldrovandi: Do zbraně!, režie K. Krejčí) / Dr. Prentice (J. Orton: Klíčovou dírkou, režie K. Krejčí) / Melchior (F. Wedekind: Probuzení jara, režie G. Gabašová) / Erik Swan (M. Cooney: Habaďůra, pedagogické vedení M. Hanuš) / Lojzík (J. Havlíček: Petrolejové lampy, pedagogické vedení L. Šestáková) / Yago (W. Shakespeare: Othello, pedagogické vedení M. Etzler a J. Deák) / Orestes (Sofokles: Elektra) / Pavel Cunningham (M. Schisgal: Stenotypisté, pedagogické vedení M. Etzler a Z. Slavíková)

 

Mimoškolní práce

Divadlo DISK - Véna (J. Topol: Kočka na kolejích, režie A. S. Unnarsson) / Zelenáč (Volánková, Ráliš, Čermáková, Schenk: Žebrácká opera aneb Kauza vyližmetr, režie K. Volánková) / Divadlo na Vinohradech - Velmistr (Lope de Vega: Vzpoura lásky (Fuenteovejuna), režie P. Khek) / JEDL dílna - Adam (Divoký kosatec - na motivy Louis Glück, režie K. Nebeská) / studentské filmy (One F*cking Wish, Začátek jara,…) / Ductus Deferens - Svědek (R. Widenková: Táto?, rež. H. Čolek) / filmy - Adam (Nech je svetlo, 2019, rež. M. Škop), Peter (Milovník nie bojovník, režie M. Buchelová) / seriály - Jozef (Pán profesor, SK), Albert (Šťastná rybka, SK)…

 

Další

 

Ahoj, jsem Fero a mám to jinak. Dělám si to po svým. *krejzy emodži s jazykem venku*

 

Ekonomický imigrant spod Tatier, který přesedlal na správnou měnu ve správný čas. S počáteční československou schizofrenií si poradil můj chameleoní syndrom a dnes už skáču plynně z mateřštiny do češtiny jak Jánošík přes táboráky. Původně jsem chtěl zpívat a balit holky ze základky na kytaru, ale naši mě dali na společenský tance a flétnu. Dneska zpívám, hraju na piáno, kytaru, ukulele, hodně zoufale na trumpetu a možná bych dal i tu flétničku. Dokážu se hodně rychle nadchnout pro cokoliv, a proto taky pravidelně střídám své periodické obsese. Momentálně jsem u šachu, předtím to byla rubikovka (dal jsem pod 2 minuty, heč *to stejný emodži, co na začátku*) a to, co bylo předtím jsem už stihnul zapomenout. U herectví jsem teoreticky omylem, ale stále mě to hodně baví, i když občas přemýšlím, že jsem měl být závodníkem, ideálně formule jedna, ve vší skromnosti samozřejmě. Mám křivou nosní přepážku a vařím dobrý kung pao - babiččin recept. 

 

Díky, babi.